ONGEHOORDE STREKEN COMEDY CONNECTION VLAAMSE REUZEN SHOWTIME PERCUSSIETREIN SURPLUS
 
Vrijdag 7 oktober 2011 – 20u15
Antonio Forcione

Motown and Magic

PLECTRUM / Internationaal gitaarfestival 2011
Boek alle vijf de PLECTRUM-voorstellingen en krijg €25 korting op tickets voor 2012-2013! Meer info

Antonio Forcione, die al vele prijzen won en onthaald werd als ‘de Jimi Hendrix van de akoestische gitaar’, wordt beschouwd als één van de meest charismatische en inventieve performers van Europa.


Hij slaat een brug tussen conventionele en populaire gitaarsounds en jazz, Spaanse, Braziliaanse en geïmproviseerde muziek. Internationale tournees vielen hem te beurt en brachten hem naar Australië, Hong Kong, Rusland, de Caraïben, Amerika en het grootste deel van Europa.

Hij heeft maar liefst zestien nummers op zijn naam staan waarvan enkele in de top van de UK hitlijsten en de internationale jazz-charts kampeerden. Forcione deelde het podium met enkele toppers als John McLaughlin, John Schoffield en Leo Kotke.

In zijn solo-show Motown and Magic presenteert hij een mix van populaire covers (van  Michael Jackson, The Beatles en Stevie Wonder) én eigen songs, zoals de (bijna) hits als Touchwood, Heartbeat en Night Passage. Zowel publiek als pers reageren enthousiast. Forcione pakt elk publiek in, niet enkel met zijn virtuositeit op gitaar, maar ook met zijn humor. Onlangs werd hij in zijn thuisland Italië nog uitgeroepen tot ‘Muzikant van het Jaar’.

“Een van de grootste gitaristen” - The Guardian  

“Forcione bespeelt de onbesnaarde delen van zijn gitaar op een manier waarvan andere gitaristen alleen maar kunnen dromen.” – The Independent

Bekijk hier zijn unieke manier van gitaarspelen:

Wie er maar niet genoeg van krijgt, bezoekt ook best even Forcione’s youtube-kanaal:
www.youtube.com/antonioforcione1
.

Website: www.antonioforcione.com.